İzmir Boşanma Davası Ücretleri

Aile, toplumun en önemli temel taşıdır. Bireylerin sevgi ve saygı çerçevesinde bir araya gelerek oluşturdukları bu kurum ne yazık ki çeşitli sebeplerden ötürü dağılabilmektedir. Bunun neticesinde boşanmalar gerçekleşmekte ve kişiler profesyonel yardıma ihtiyaç duymaktadır. Boşanma davasının zorluğuna ve karmaşıklığına göre süreç ve İzmir boşanma davası ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir.

İzmir Boşanma Davası Masrafları

Boşanma davası açıldıktan sonra kişilerin bir avukata başvurması sonucunda, boşanma türüne ve boşanma işleminin karmaşıklığına göre fiyat belirlenmektedir. Süreç uzun olduğunda avukatın müvekkil ile yapacağı görüşmelerin uzunluğu, gerektiği takdirde delillerin toplanması, kusur tespitinin yapılması, bilirkişi raporlarının hazırlanması gibi işlemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Buna bağlı olarak avukatın harcayacağı çaba da artacağından ücret yükselebilmektedir. Tecrübeli ve iş bilen bir avukatla boşanma sürecini devam ettirmek, sürecin hızlanmasını sağlayacağından boşanma davası masraflarını da azaltacaktır.

İzmir Boşanma Davası Ücreti Neye Göre Belirlenir?

Avukatlara göre belirlenen değişkenlerin dışında her yıl barolar tarafından avukatların dava başına alması gereken asgari tutarlar açıklanmaktadır. Ücretler belirli bir sınır oluşturmakla birlikte, avukatlar kendi kıstaslarına ve daha önce de belirttiğimiz gibi dava türüne göre ücretleri aşağı ya da yukarı çekebilmektedir. Öyle ki, belirlenen İzmir boşanma davası avukat ücretlerinin yarısını (yasak olmasına rağmen) talep eden avukatlar da mevcuttur. Belirlenen boşanma davası tutarları şehirlere göre değişebilmekte ve her yıl yeniden düzenlenmektedir. İlgili bilgiye Türkiye Barolar Birliği (TBB)’nin https://www.barobirlik.org.tr/ linkinden ulaşabilirsiniz.

İzmir Boşanma Davası Avukat Ücretleri

İzmir boşanma davası ücretleri şehirlere ve avukatlara göre değişiklik gösterebilmektedir. İzmir boşanma davası avukat ücretleri avukattan avukata farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda boşanma avukatlık büromuza veya dilediğiniz bir boşanma avukatına ulaşarak İzmir boşanma davası ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çekişmeli ve Anlaşmalı Boşanma Davası Avukat Ücretleri

İzmir’de çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davası avukat ücretleri birbirlerinden farklıdır. Çekişmeli boşanma davalarında avukatın harcayacağı çaba daha fazla olduğundan, anlaşmalı boşanma davalarına göre fiyatı daha yüksektir. Anlaşmalı boşanma davalarında ise tarafların fikir birliğinde olmalarından dolayı uzun araştırmalar ve tanık toplama gibi işlemlere gerek olmadığından ödeyecekleri ücret daha makuldür.

İzmirde boşanma avukat ücreti için hukuk büromuza başvurabilirsiniz.

One thought on “İzmir Boşanma Davası Ücretleri

  1. Recep Reply

    Boşanma davası ücretleri için sizi arayıp telefonda bilgi alabilir miyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir